Поврзете се со нас

Свет

Долго време ќе го памети овој пенал: Напаѓач на Ајакс го префрли целиот стадион (ВИДЕО)

Објавено

на

Ајакс е тим кој секогаш вади нови, талентирани играчи, играчи за иднината. Еден од тие играчи кој полека се пробива во првата екипа е 19-годишниот Бриан Броби кој освен што добива шанса кај тренерот Ерик Тен Хаг тој настапува и за Јонг Ајакс.

Броби вчера го одигра првиот дел на средбата против Алмере во втората лига на Холандија, меч на кој се посрамоти од белата точка. Тој го шутна еден од најлошите пенали во историјата на фудбалот, поточно од 11 метри го префрли цел стадион на задоволство на домаќините кои на крајот славеше со 1-0.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни