Поврзете се со нас

Англија

Де Кетелар пристигна на медицински прегледи пред промоцијата во Милан (Видео)

Објавено

на

Милан долго преговараше со Бриж за да го добие Шарл Де Кетелар, но сега најважно за клубот и фановите е што Белгиецот наскоро ќе биде промовиран во црвено-црниот дрес.

Италијанскиот првак го обезбеди потписот на големиот талент, а утринава тој се појави и на вообичаените лекарски прегледи во Милано.

Де Кетелар можеше да им отпоздрави на насобраните фанови само од поголема дистанца, но тие сигурно ќе очекуваат да ги радува со своите игри наредните сезони.

Милан ќе плати 32 милиони евра, плус 3 милиони како евентуални бонуси, а Бриж ќе добие 12,5 проценти од евентуалниот следен трансфер на Де Кетелар.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни