Поврзете се со нас

Лига Европа

Чави со еден важен повратник во тимот на реваншот со Манчестер Јунајтед

Објавено

на

foto: https://www.facebook.com/fcbarcelona

Барселона утре му гостува на Манчестер Јунајтед во реваншот од нивниот двомеч во Лига Европа, а фудбалските фанови со нетрпение ја очекуваат втората епизода од дербито кое донесе спектакл на „Камп Ноу“.

Тренерот на Каталонците, Чави Ернандес не може да смета на неколку важни фудбалери, но доби позитивна вест со враќањето на Серхио Бускетс.

Искусниот играч за врска отсуствуваше изминатите недели поради повреда, неодамна се врати на тренинзите, па сега ќе биде во комбинација за минутажа на „Олд Трафорд“.

Чави нема да смета на повредените Дембеле и Педри, додека Гави е суспендиран и исто така ќе го пропушти ова гостување.

Првиот натпревар заврши со резултат 2:2.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни