Поврзете се со нас

Светски првенства

Бразилски новинар дојде во Белград, детенце го украде шоуто: Нејмар ќе плаче како бебе (ВИДЕО)

Објавено

на

Утре се игра дуелот меѓу Бразил и Србија на Светското првенство, дуел кој привлекува големо внимание затоа што „кариоките“ се селекција која важи за фаворит број еден за пехарот, додека нашиот северен сосед има состав со кој може да биде најпријатното изненадување на шампионатот.

Еден бразилски новинар пристигна во Белград и тука се обиде да направи едно интервју со една детенце кое требаше да даде прогноза.

Момчето беше многу искрено, па порача дека Србија ќе победи со 3-0 со головите на Митровиќ (2) и Влаховиќ за да на крајот поентира и истакне:

-Нејмар ќе падне и ќе плаче како бебе-

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни