Поврзете се со нас

Шпанија

Барселона следи фудбалер на Торино

Објавено

на

foto: https://www.facebook.com/fcbarcelona

Засилувањата кои ги доведе Барселона последното лето овозможија формирање многу посилен тим, но Чави и раководството веќе размислуваат за следните инвестиции.

Каталонски „Спорт“ тврди дека Барса веќе испраќала скаути за да ги следат настапите на Стефан Синго, десниот бек на Торино кој е интересен за стручниот штаб.

Чави веќе го прецртал Дест и не е оптимист дека Серхи Роберто ќе остане по крајот на договорот следното лето, додека дополнително ќе биде донесена одлука и за Ектор Белерин.

Затоа Синго е меѓу фаворитите да добие понуда од шпанскиот великан, користејќи го својот потенцијал како брз и физички моќен фул-бек кој оперира по десната страна.

Барса е во поволна позиција и поради фактот што договорот на Синго истекува во јуни, иако Торино може да му го продолжи договорот на уште една сезона, која би била и последна.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни