Поврзете се со нас

Шпанија

Барселона работи на уште два трансфери од Челси: Едниот играч веќе договорен

Објавено

на

Како што пренесуваат угледните новинари и медиумски куќи, од таборот на Барселона работат на уште два трансфери од таборот на Челси.

Откако стана и повеќе од јасно дека Андреас Кристенсен ќе се пресели на „Камп Ноу“ следната сезона, сега на добар пат да го сторат исото се уште двајца фудбалери на Челси.

Станува збор за Цезар Аспиликуета и Маркос Алонсо кои би можеле да си заминат од „Стемфорд Бриџ“ по успешните сезони поминати во тимот на Челси.

ЗА Маркос Алонсо веќе е јасно, тој ќе си замине од Челси со сигурност и неговиот премин во Барселона ќе зависи само од финалната цена која не треба да биде проблем за да се договори.

Аспиликуета, пак, иако имал понуда од Барселона за двегодишна соработка, се уште чекал за да се состане со челниците на Челси и најавил можно останување во Лондон под добро утврдени критериуми.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни