Archives by: Stefan

Stefan

181 Написи 0коментари

About the author

Stefan Написи

timur-ves
Лига на шампиони
Македонскиот ракометен првак Вардар викендов во Унгарија му гостуваше на секогаш незгодниот Веспрем во меч кој беше вистинска драма, но избраниците на Роберто Парондо се извлекоа и успеаја ...
Коментарите се исклучени на Победата над Веспрем се исплатеше: Дибиров во најдобрата постава на колото

lebron-lakers
НБА
Изминатиов период кошаркарскиот свет беше сведок на неверојатни трансфери, но сигурно највпечатлив за сите вљубеници во кошарката беше доведувањето на Леброн Џејмс во Лос Анџелес Лејкерс. Сите фанови ...
Коментарите се исклучени на ЛА со овации за „кралот“: Солиден старт како „езерџија“ (Видео)

lazarov1-1
Лига на шампиони
Изминатиов викенд на европската ракометна сцена се одигра третото коло од Лигата на шампионите, каде македонските екипи имаа половичен скор, откако Вардар го победи Веспрем, а Металург беше ...
Коментарите се исклучени на Супер-асистенција на Лазаров за најдобар гол во ЛШ (Видео)

avstralijazeni
Светски првенства
Изминатите 8 дена, најголемиот канарски остров Тенерифе ги угости селекциите на најдобрите женски кошаркарски нации на планетата, а во денешното финале место има само за двете најдобри досега. ...
Коментарите се исклучени на Австралијките во обид да го симнат САД од кошаркарскиот врв

polska-usa
Одбојка
Светскиот одбојкарски шампионат, кој се одржува во Бугарија и Италија, стигна до самиот крај, а денеска во италијански Торино ќе се играат натпреварите на кои ќе бидат познати ...
Коментарите се исклучени на Бразил и Полска во нова борба за светскиот трон

oldenburgbasket
Свет
Викендов во Германија беше подигната завесата за старт на националната кошаркарска ББЛ лига, каде Баерн Минхен ќе се обиде да го сочува трофејот освоен лани. Поранешниот германски шампион ...
Коментарите се исклучени на Олденбург со „стотка“ ја започна сезоната, Војдан со солидно издание

polska-italija
Одбојка
Изминатиов месец, очите на целиот одбојкарски свет беа вперени кон најголемото натпреварување на планетата, Светското првенство, на кое Италија и Бугарија ги пречекаа најдобрите селекции. Но, се што ...
Коментарите се исклучени на Привршува одбојкарскиот мундијал, само четири селекции во борба за златото

rayoespanyol
Шпанија
Синоќа, во престолнината на Шпанија со натпреварот помеѓу Рајо Валјекано и Еспањол беше отворено седмото коло од најпрестижното натпреварување на Пиринејскиот Полуостров. Мечот со гол во раната фаза ...
Коментарите се исклучени на Рајо и Еспањол ги поделија бодовите, Столе повторно остана на клупа (Видео)

kozuv-kk
БИБЛ лига
Балканското регионално кошаркарско натпреварување, БИБЛ лигата, и официјално ги претстави клубовите учесници кои ќе се борат за преземање на тронот од минатогодишниот првак, Левски Софија. Откако Левски одлучи ...
Коментарите се исклучени на БИБЛ започнува во октомври, Кожув единствен македонски претставник

czv-cedevita-abasupercup
АБА лига
Овој викенд Лакташи е епицентарот на кошаркарските возбудувања на Балканот, каде тимот на Игокеа ги угости своите конкуренти на Суперкупот на АБА. Откако во петочното четвртфинале немаше посебни ...
Коментарите се исклучени на Звезда и Будуќност во борба за нов трофеј