Поврзете се со нас

Европски првенства

Атрактивниот цепелин на Велковски и Мандалиниќ се најде во топ 5 изборот на ЕХФ (Видео)

Објавено

на

blank

Ракометарите на Еурофарм Пелистер несреќно загубија на гостувањето кај ГОГ Гудме во нивниот премиерен настап во ракометната Лига Европа, но добрата претстава во Данска го привлече вниманието на ЕХФ и со еден спектакуларен гол кој беше режија на битолчани.

Тренерот Жељко Бабиќ имаше горчлив вкус по поразот бидејќи неговите играчи го дадоа максимумот на теренот, но уште повеќе поради тоа што воиграните акции од тренинзите беа пресликани на теренот, но тоа не им донесе среќа во завршницата.

Една таква акција на битолчани се најде во изборот на петте најубави голови од страна на ЕХФ, бидејќи атракцијата на Велковски и Мандалиниќ сосема заслужено се најде во потесниот круг во погодоците на колото.

Цепелинот меѓу двајцата ракометари е добра отслика за воиграноста која владее во тимот на Бабиќ, кој очекува среќата да биде на нивна страна на наредните натпревари во Европа.

https://www.facebook.com/ehfeuropeanleague/videos/851799365594900/

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни