Поврзете се со нас

Англија

Зијеш го „скамени“ Лорис со фудбалско ремек-дело, Конте го претрпе првиот пораз како менаџер на Тотенхем (Видео)

Објавено

на

Foto:twitter.com/ChelseaFC

Антонио Конте се врати на „Стемфорд Бриџ“ како менаџер на Тотенхем со извонреден учинок, но оваа вечер го претрпе првиот пораз во Премиер лигата како предводник на „петлите“ и тоа во натпревар во кој неговиот тим во ниту еден момент не беше достоен ривал на теренот.

Челси доминираше од почетокот до самиот крај и стигна до прилично лесна дерби победа, која беше најавена со вистинско фудбалско ремек-дело до Хаким Зијеш.

Крилниот фудбалер ретко постигнува голови откако пристигна во Челси, но денеска не потсети дека има страшна лева нога и со својата магија го „скамени“ Уго Лорис.

Ова се случи во 47-та минута, а во 55-та веќе беше 2:0 откако Тиаго Силва се најде на вистинско место по еден прекин од левата страна.

Искусниот стопер одлично се снајде и погоди за сигурно водство на домашниот тим, кое беше повеќе од доволно за да се приведе мечот кон мирна завршница.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни