Поврзете се со нас

Германија

Во Дортмунд не се сигурни околу иднината на Халанд: Претпоставуваме дека…

Објавено

на

blank

Талентираниот Ерлинг Халанд блеска и во оваа натпреварувчка сезона во дресот на Борусија Дортмунд, па постојано е актуелно прашањето дали тој ќе остане во оваа средина и по крајот на кампањата 2020/2021.

Сите врвни клубови во Европа го посакуваат и останува неизвесно дали Дортмунд ќе може да го издржи притисокот особено ако клубот не избори пласман во Топ 4 во Бундеслигата, поточно место во Лигата на шампионите.

Дефинитивно се отворени сите опции и за тоа говори изјвата на легендата на „милионерите“, Себастијан Кел кој сега е задолжен за првата екипа на Дортмунд.

-Ние претпоставуваме дека ќе остане и по летото и ќе стане уште подобар играч со нас, -истакна Кел за „Билд“.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни