Поврзете се со нас

Македонија

ВМФЛ: Беса без „муниција“ во Скопје, Детонит Плачковица со најубедлива победа

Објавено

на

foto:www.facebook.com/FC.PelisterBitola

Лидерот во Втората македонска фудбалска лига Беса не успеа да го Скопје на денешното соочување во рамките на 9. коло.

Иако го имаше статусот на фаворит, Беса не најде решение за цврстиот домаќин и освои само бод на пресметката во главниот град (0-0).

Пелистер исто така ремизираше и тоа против Арсими играјќи 1-1. Гостите го добија првиот дел благодарение на погодокот на Христов, ама во второто полувреме домашниот состав постигна погодок кој беше доволен да остане непоразен.

Најубедлива беше екипата на Детонит Плачковица која со 3-0 го надигра Осогово.

РЕЗУЛТАТИ:

АРСИМИ – ПЕЛИСТЕР 1-1

ДЕТОНИТ – ОСОГОВО 3-0

СКОПЈЕ – БЕСА 0-0

КАМЕНИЦА САСА – БЕЛАСИЦА 2-3

КАРАОРМАН – БАШКИМИ 1-2

КОЖУФ – ПОБЕДА 0-0

НОВАЦИ – ОХРИД 1-3

ВАРДАР Н. – ТЕТЕКС 0-0

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни