Поврзете се со нас

Балкан

Тричковски го постигна првиот гол во новата година (ВИДЕО)

Објавено

на

Поранешниот македонски репрезентативец, Иван Тричковски го постигна својот прв гол за АЕК Ларнака во новата 2022 година.

Популарниот Тричко подолго време немаше погодено во првата лига во Кипар (25 октомври), но таа лоша низа ја прекина против Паек во ремито од 2-2. Иван беше сигурен реализатор на пеналот во 90 минута кога стрелаше за 2-1, но домаќините беа упорни и се изборија за удар од 11 метри преку Капартис кој го постави конечниот резултат во 98 минута.

Ова за Македонецот беше 9. сезонски гол со што е на врвот на листата на стрелци заедно со скопјанецот Садик од Докса.

АЕК Ларнака пак со 32 бода е на второто место на табелата.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни