Поврзете се со нас

Балкан

Тренерот на Галатасарај: Ѕаниоло е играч од светска класа, сакаме да го видиме во нашиот тим

Објавено

на

foto: https://twitter.com/OfficialASRoma

Николо Ѕаниоло не успеа да направи трансфер во Топ 5 лигите во јануарскиот преоден рок, но фудбалерот на Рома по се изгледа нема да остане во оваа средина до крајот на сезоната затоа што како што стојат работите му се отвара можност за преселба во Турција.

Тој се поврзува со Галатасарај и Фенербахче со тоа што засега повеќе шанси му се даваат на лидерот во турскиот фудбал, поточно веќе се водат преговори за негов трансфер во Истанбул. Се бара формула со која офанзивецот би може да си замина од „волчицата“, а дека тој е посакуван од Галатасар потврди тренерот на оваа екипа, Окан Бурук.

-Ѕаниоло е играч од светска класа. Тој е играч што би сакале да го видиме во тимот, иако не ја знаеме точно неговата врска со Рома. Ако ме прашувате, „ дали сакате да го видите во тимот?“ Секако дека би сакал овде да го вида, -порача Бурук по трумфот над Трабзон.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни