Поврзете се со нас

Франција

Тебас знае каде ќе заврши Мбапе: Тоа е судбина за него, 80 проценти…

Објавено

на

FOTO:twitter.com/CBSSportsGolazo

Килијан Мбапе и оваа сезона е дел од францускиот прволигаш Пари Сен Жермен за кого настапува од сезоната 2017/2018 кога пристигна од Монако.

Имаше многу информации, вести за Килијан во измиантиве месеци во кои тој во еден период влезе во конфликт со клубот, поточно нивниот однос падна на најсиско ниво и тоа беше „замрзнат“ и не можеше да тренира и да игра за првата екипа.

Сепак тоа се брзо време се промени и сега напаѓачот одново е главен во ПСЖ, но понатаму останува отворено што ќе се случува во 2024 година, година во која му завршува договорот. Реал Мадрид веќе долго време чека шанса да го ангажира и според Хавиер Тебас кој е прв човек на Ла Лига има големи шанси тоа конечно да се реализира.

-Не сум убеден, но тоа е судбина за него, сигурно. Мислам дека ќе биде во Ла Лига следната сезона со 70 или 80 проценти, -истакна Тебас во интервјуто за „Мовистар+“.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни