Поврзете се со нас

Балкан

Тасевски става крај на фудбалската кариера (ФОТО)

Објавено

на

foto:www.facebook.com/SlaviaSofia

Поранешниот македонски репрезентативец, Дарко Тасевски одлучи да и стави крај на својата фудбалска кариера.

Тасевски има 39 години и во последниве сезони е член на Славија Софија каде и ќе го заокружи патувањето, оваа етапа во животот и тоа со натпреварот против Локомотив Софија кој е закажан за 6 јуни.

Офанзивецот својата кариера на сениорско ниво ја започна во Цементарница, па потоа преку Вардар излезе од нашите граници и настапуваше во Украина, Бугарија и Тајланд.

-Благодарам за убавото патување и спомени, -порача Даре.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни