Поврзете се со нас

Македонија

Струга ја доби битката со Силекс и се зацврсти на првото место

Објавено

на

Фудбалерите на Струга Трим Лум издвојуваа победа над Силекс од 2-1 во првата средба од 16. коло во првата македонска лига.

Лидерот на табелата го освои Кратово со одлично прво полувреме во кое успеа да даде два погодоци преку Ибраими и Малески. Ако на ова се додаде дека домаќинот во оваа фаза остана и со еден играч помалку, тогаш јасно е дека преостанатиот дел од дуелот беше рутина за Струга.

Силекс во финишот на дуелот се избори за почесен погодок преку Ристовски.

Струга сега има осум бода повеќе од второпласираниот Шкупи кој пак има одиграно два натпревари помалку.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни