Поврзете се со нас

Олимписки игри

Скола: Си заминувам среќен и горд…(ФОТО)

Објавено

на

Прославениот аргентински кошаркар, Луис Скола на Олимписките Игри во Токио ја заврши својата богата и импресивна репрезентативна кариера.

Центарот долгу години му служеше на националниот тим, никогаш не одбиваше повик и затоа оди во репрезентативна пензија како легенда, херој. Тоа го знаат сите негови сонародници, сите кошаркарски и спортски фанови, тоа го знаат и сите противници и најдобар доказ за тоа е што Австралиците му се поклонија и го испратија со долг аплауиз кога тој ја напушти играта на нивниот дуел.

Луис не можеше да го сокрие солзите, па му требаше малку време да се соземе, да сфати дека навистина ова е крај по што испрати една порака на социјалните мрежи:

-Си заминувам среќен и горд, но над се си заминува во мир. Ви благодарам за се, -напиша ветеранот.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни