Поврзете се со нас

Македонија

Шкупи ја доби казната за инцидентот со Шкендија во Купот на Македонија

Објавено

на

Екипата на Шкупи ја доби казната за инцидентот, кој неговите навивачи го направија на средбата со Шкендија во четврфиналето на Купот на Македонија.

Чаирчани таа средба ја загубија на зелена маса со службени 3-0, но тоа беше само почеток на санкцијата која сега ја одреди Дисциплинската комисија при Фудбалската федерација на Македонија.

Актуелниот шампион е казнет со шест натпревари неиграње на Чаир и ќе мора да биде домаќин 100 километри надвор од Скопје.

Ова е казната за Шкупи кој дуелот со Скопје го играше во Кичево, па се очекува да ги пречекува противниците во овој град.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни