Поврзете се со нас

НБА

Шектин а Фул: Вестбрук повторно е број еден, Леброн „замрзна“ на клупата (ВИДЕО)

Објавено

на

Легендарниот Шекил O’Нил и оваа седмица одработи епизода од „Шектин а Фул“, а местото број еден како минатата така и оваа недела е резервирана за ѕвездата на Лос Анџелес Лејкерс, Расел Вестбрук.

Вестбрук ги надмина Браун, Диало, катастрофалната игра на Јута и Торонто, односно со својот обид да ја врати топката во живот и непрецизниот шут далеку пред сите го освои првото место.

Погледнете го новото шоу на Шек и компанија и моментите кои го одбележаа минатиов период.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни