Поврзете се со нас

Свет

Роналдо испрати проектил од слободен удар и го најави пресвртот на Ал Наср (Видео)

Објавено

на

Foto:twitter.com/AlNassrFC_EN

Ал Наср мораше да прави пресврт во завршницата на дуелот со Абха, а истиот започна со атрактивен гол на Кристијано Роналдо.

Португалецот потсети на своите најдобри денови со проектилот испратен од поголема далечина, со што израмни во 79. минута.

Неколку минути подоцна, тимот на Роналдо доби и пенал, а Талиска го претвори во гол за конечни 2:1.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни