Поврзете се со нас

Германија

Ројс има јасна желба: Сакам да ја завршам кариерата во Дортмунд

Објавено

на

foto: talksport.com/

Марко Ројс повеќе од една деценија е дел од Борусија Дормтунд, тим на кој реши да му остане верен и да не ги следи стапките на многу негови поранешни колеги кои откако заблескаа побараа излез надвор од „Сигнал Идуна Парк“.

Офанзивецот се реши да остане и тука да се бори за трофеи иако му беше јасно дека ќе биде многу тешко особено кога се знае дека еден Баерн Минхен го имаат за ривал во Германија. Сега договорот на ветеранот му истекува и неизвесно е дали ќе остане во актуелнава средина и по крајот на сезоната, но Ројс испрати уште една јасна порака која дефинитивно треба да допре до раководството на „милионерите“.

-Сакам да останам овде до крајот на кариерата. Преговараме, сè ќе биде познато во наредните недели, -порача 33-годишниот Марко кој има учинок од 8 гола и 7 асистенции на 21 меч за Борусија во натпреварувачката 2022/2023.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни