Поврзете се со нас

Балкан

Репрезентативецот Мекиќ е нов член на Задар

Објавено

на

Македонскиот репрезентативец, Адем Мекиќ ќе ја продолжи својата кариера во Хрватска и тоа во еден од најдобрите клубови Задар.

Адем ја започна оваа сезона во МЗТ Скопје по што следуваше преселба во Романија во редовите на Темишвар од каде пак ќе пристигне во Задар и ќе остане најмалку до крајот на натпреварувачката 2022/2023.

Тој нема да може да игра во АБА лигата, но ќе може да помогне во домашниот шампионат каде Задар има највисоки амбиции.

Мекиќ во досегашната кариера го има носено дресот уште на Вардар, Куманово, Охрид и Пелистер.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни