Поврзете се со нас

Евролига

Разиграниот Макаби ја суреди и Валенсија (ВИДЕО)

Објавено

на

foto:twitter.com/MaccabiTLVBC

Екипата на Макаби Тел Авив ја забележа шестата победа во низа во Евролигата и со тоа потврди дека се наоѓа во фантастична форма во завршницата на основниот дел на оваа кампања.

Нова жртва на Израелците беше составот на Валенсија кој беше совладан со 90:85. Овој чекор за шпанскиот претставник е чекор назад во трката за плејин фазата и ќе треба многу работи, резултати да му се поклопат за да избори место во Топ 10.

Макаби ги доби сите четири четвртини, Болдвин со 17 поени беше прв стрелец, Небо имаше учинок од 15 поени и 8 скока.

На другата страна Оџеле беше автор на 15 кошеви.

Останатите средби од 32. коло се играат утре и задутре.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни