Поврзете се со нас

Италија

Разиграниот Елмас го носи Наполи: Прво асистенција, па слалом за пенал (ВИДЕО)

Објавено

на

Екипата на Наполи има предност против Салернитана по првото полувреме од 2-1, а за тоа најголема заслуга има нашиот репрезентативец Елиф Елмас.

Елмас како стартер прво беше асистент при голот кој го даде дефанзивецот Жезус за да потоа во финишот на првиот дел ја измеша гостинската екипа и изнуди пенал кој во гол кој го претвори белгискиот репрезентативец Мертенс.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни