Поврзете се со нас

Лига на шампиони

Пред 18 години Кометал ЃП ја покори Европа, ракометарките денеска повторно ја запеаа и заиграа на химната (ВИДЕО)

Објавено

на

На денешен ден пред 18 години Македонија се најде во центарот на ракометна Европа, а причината за тоа беше составот на Кометал Ѓорче Петров кој успеа да дојде до титулата во Лигата на шмапионите.

Тогашниот состав во кој играа многу познати имиња како Кастратовиќ, Дину, Нацева, Велкова, Кисељева, Чупиќ… успеа да го победи Херц и да донесе голема радоста на сите навивачи на клубот, Скопје и цела Македонија.

Од тоа време е добро познат хитот „Кометал шампионе“ кој денеска доби мала преработка во режија на Александар Митовски, Драган-Спасов Дац и тоа во соработка со дел од тогашните ракометарки. Уживајте!!!

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни