Поврзете се со нас

НБА

Пипен: Џордан беше ужасен играч

Објавено

на

Скоти Пипен повторно предизвика контроверзи со изјава поврзана со Мајкл Џордан, нешто што често го прави откако се налути за начинот на кој беше прикажан во документарецот „Последниот танц“.

Пипен овојпат гостувал во подкаст, во кој уште еднаш потенцирал дека, за многумина најдобриот играч на сите времиња, не бил на исто ниво пред да дојде во Чикаго.

– Го гледав Џордан како игра пред да дојде во редовите на Чикаго Булс.

– Сите имавте можност да го гледате, беше ужасен играч.

– Беше ужасно да се игра со него, секогаш играше еден на еден, бираше погрешни шутеви, а потоа одеднаш станавме добра екипа и почнавме да победуваме. Пред тоа тој не беше на врвот, – изјавил Пипен.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни