Поврзете се со нас

НБА

Од кош на кош со една рака: Ембид за „влакно“ остана без најлудата тројка во НБА лигата (ВИДЕО)

Објавено

на

НБА лгигата донесе неколку интересни битки, а меѓу нив беше онаа меѓу Филаделфија 76 и Феникс Санс која им припадна на гостите со 116-113.

Тоа беше дуел кој беше неизвесен до последната секунда и малку фалеше токму со звукот на сирената да го видиме најлудиот кош во актуелнава сезона. Имено Пол го промаши второто слободно фрлање по што Ембид ја собра топката и упати удар кој имаше се за да заврши во мрежичката на гостите за продолжение.

Сепак среќата не беше на негова страна и топката едноставно излезе од обрачот по што центарот падна на теренот.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни