Поврзете се со нас

Свет

Нова двоцифрена партија на Ѓуроски за Оуренсе

Објавено

на

Македонскиот репрезентативец, Стојан Ѓуроски одигра уште една добра партија во дресот на Оуренсе во втората шпанска лига.

Ѓуроски одново беше двоцифрен овојпат на гостувањето кај Валјадолид каде уфрли 12 поени со 4 скока и 1 асистенција. Сепак Столе и компанија не успеаа да се радуваат на триумф на овој меч и истиот го загубија со 86-76.

Во следното коло Оуренсе го дочекува тимот на Касерес.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни