Поврзете се со нас

НБА

НБА Топ 5: Холидеј со моќно забивање ја потврди победата на Милвоки (ВИДЕО)

Објавено

на

Само три натпревари се одиграа во НБА лигата и на истите триумфи остварија Милвоки Бакс, Кливленд Кавалирс и Феникс Санс.

Од овие пресметки беа избрани најдобрите моменти, па ја имаме најновата Топ листа која брои пет потези кои ги предводи плејмејкерот на Бакси, Џру Холидеј кој со забивање го потврди триумфот на неговата екипа.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни