Поврзете се со нас

НБА

НБА Топ 10: Страшно забивање на Адетокумбо во лице на Нуркиќ (ВИДЕО)

Објавено

на

Осум натпревари се одиграа во НБА лигата, а од нив беше формирана најновата Топ листа која брои десет потези.

Истата ја отвара и затвара ѕвездата на Милвоки Бакс, Јанис Адетокумбо кој „испука“ 37 поени и притоа имаше неколку моќни атракции од кои најдоброто беше „постерот“ над Нуркиќ.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни