Поврзете се со нас

НБА

НБА Топ 10: Ривс и Џејмс изведоа моќен цепелин, Џо со монструозно забивање го понижи ветеранот Грин (ВИДЕО)

Објавено

на

Многу натпревари се одиграа во НБА лигата, поточно активни беа дури 24 екипи што секако донесе многу избор кога се во прашање најубавите потези на денот.

Новата топ листа е исклучително квалитетна и атрактивна, листа која заслужено ја предводи Џо од Оклахома кој го изведе едно од најдобрите забивање во актуелнава кампања и тоа преку ветеранот Грин.

На пиедесталот имаме уште еден играч на Тандер, Гиди кој даде кош легнат, седнат на теренот, додека вицешампионското место е резервирано за Ривс и Џејмс од Лејкерс.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни