Поврзете се со нас

НБА

НБА Топ 10: Капела со две раце го изблокира „тенкот“ Зајон (ВИДЕО)

Објавено

на

blank

Тимот на Атланта Хокс славеше над Њу Орлеанс Пеликанс со 123-107 во средба во која „јастребите“ поставија нов рекорд и тоа по постигнати тројки во една четвртина.

Поранешниот тим на Перо Антиќ беше неверојатен во третиот период во кој имаше 11 од 11 од линијата за три поени со што го надмина досегашниот рекорд кој беше во сопственост на Кливлен Кавалирс од 2014 година кога токму против Хокс беа уфрлени девет „проектили“ од далечина.

Ама тоа не е се од Атланта која го има потегот на денот, а за тоа се погрижи центарот Клинт Капела кој со две раце му залепи „банана“ на „тенкот“ Зајон Вилијамсон. Погледнете го овој како и останатите потези кои заслужено се најдоа на Топ одбројувањето.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни