Поврзете се со нас

НБА

НБА Топ 10: Јанг и Колинс со супер цепелин ја „распараа“ одбраната на Денвер (ВИДЕО)

Објавено

на

blank

Наделната програма во НБА лигата донесе неколку возбудливи дуели од кои секако најинтересни беа битките меѓу Торонто- Филаделфија и Клиперс- Бруклин на кој победи остварија Репторс, односно Нетс.

Од овие две битки како и од сите преостанати беа избрани најдобрите 10 моменти, а потегот број еден е дело на дуото од Атланта Хокс, Јанг и Колинс кои имаа моќен цепелин во битката со Денвер Нагетс.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни