Поврзете се со нас

НБА

НБА Топ 10: Експлозивни ол-стар забивања на Мичел и Џорџ, Вестбрук го запали сопственикот на Клиперс (ВИДЕО)

Објавено

на

НБА лигата беше актуелна со шест натпревари на кои по три победи остварија домашните и гостинските екипи.

Од пресметките беа избрани најдобрите акции, моменти, па ја имаме најновата листа која број десет потези и на која најголемите мајстории се во режија на ѕвездите на ЛА Клиперс и Кливленд Кавалирс, Пол Џорџ и Донован Мичел.

На одрбаојувањето го имаме и Расел Вестбрук кој со забивање го запали сопственикот на клубот, Стив Балмер.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни