Поврзете се со нас

НБА

НБА Топ 10: Адетокумбо покажа зошто е ѕвер, Вилијамс донесе важна победа за Оклахома (ВИДЕО)

Објавено

на

foto:www.brewhoop.com

Доста натпревари беа одиграни во НБА лигата, односно богатата понуда им донесе главоболки на оние кои ги бираат најдобрите потези на денот.

Само десет мајстории можат да добијат место на Топ листата на која на пиедесталот се Адетокумбо со забивањето против Индијана, но и двоецот на Оклахома Сити Тандер, Дорт и Вилијамс.

Првиот покажа одлична игра на двете страни на теренот, додека вториот доенсе важна победа за екипата пред звукот на сирената.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни