Поврзете се со нас

Италија

Наполи на подготовки во Турција, Спалети го објави списокот на повикани фудбалери (Фото)

Објавено

на

Foto:twitter.com/en_sscnapoli

По кратката пауза поради стартот на мундијалот во Катар, дел од клубовите полека се враќаат на редовните обврски и почнуваат да мислат за рестартот на сезоната која ќе следи по мундијалот, а Наполи од денеска ќе престојува во Турција во наредните десетина дена.

Новите услови кои ги одреди ФИФА за оваа сезона направија тимовите да имаат и зимски подготовки, но за Спалети е одлична вест што најголем дел од првотимците му стојат на располагање и ќе работи со нив во Турција.

Елиф Елмас е меѓу повиканите фудбалери за тренинг кампот кој ќе го има Наполи во Турција, од кој дел ќе биде и Квича Кварацхелија кој ги пропушти последните натпрвари пред паузата.

Грузиецот очигледно ги надминал проблемите со грбот и ќе биде опција плус за подготовките, на кои Наполи ќе одигра два пријателски натпревари.

Првиот натпревар ќе биде против Анталијаспор на 7-ми декември, додека вториот против Кристсал Палас на 11-ти декември.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни