Поврзете се со нас

Евролига

Најдобрите потези од завршниот турнир во Евролигата: Нема забивање преку Таварес, Љуљ е мајстор за решавање натпревари (ВИДЕО)

Објавено

на

Зад нас е завршниот турнир во Евролигата кој му припадна на тимот на Реал Мадрид кој преку Барселона и Олимпијакос дојде до нов европски пехар во најсилното кошаркарско натпреварување на стариот континент.

Од четирите средби кои беа одиграни во Литванија беа избрани најдобрите акции, моменти, а оние најквалитетните се дело на „кралевите“ и тоа во случајот Љуљ кој ја донесе титулата и Таварес кој имаше брутална „банана“ над Абринес кој се обиде да забие преку него.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни