Поврзете се со нас

Германија

Најдобрите мајстории на колото: Горецка, Силва, Хунтелар…(ВИДЕО)

Објавено

на

blank

Во германскиот шампионат се одигра и 27. коло по кое Баерн Минхен е се поблиску до одбрана на титулата по триумфот над главниот ривал РБ Лајпциг кого го совлада на негов терен со 1-0.

Погодокот вреден три бода беше дело на Горецка, гол кој се најде во Топ 5 изборот на рундата заедно со оние на ветеранот Хунтелар, потоа Андре Силва, Сков од Хофенхајм и Андрих од Унион Берлин.

Уживајте во овие мајстории и одберете го вашиот фаворит.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни