Поврзете се со нас

Германија

Најатрактивните одбрани на колото во Бундеслигата (ВИДЕО)

Објавено

на

foto:twitter.com/FCBayernEN

Зад нас е и 33. коло во Бундеслигата што значи дека останува само уште едно пред да се заокружи оваа кампања во најсилниот германски шампионат.

И во оваа рунда голманија имаа доста работа, се прикажаа во одлично светло, па ова се најдобрите пет одбрани, интервенциите кои се издвоија.

Овде можете истите да ги видите.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни