Поврзете се со нас

Балкан

Милан Ристовски повторно ќе игра во Словачка

Објавено

на

blank

Младинскиот репрезентативец на Македонија, Милан Ристовски повторно ќе игра во Словачка и тоа прволигашот од оваа земја Спартак Трнава.

Ристовски кој е член на Ријека до крајот на сезонава ќе биде на позајмица во Трнава каде главна цел ќе биде да биде максимално фит и подготвен по тешката повреда, односно да се врати во посакуваната форма и секако головите.

На Ристовски добро му е познавата Словачка со оглед на тоа што играше одлично во дресот на Нитра. Претходно беше на појзамица и во Кршко од Словенија, додека во Македонија беше дел од Работнички.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни