Поврзете се со нас

Европски купови

Македонските клубови ги добија ривалите во европските купови

Објавено

на

Екипите на Тиквеш, Ѓорче Петров, Куманово и Чаир ги добија за европските купови.

Во седиштето на Европската ракометна федерација беше извршена ждрепката, па така Тиквеш во Европскиот Куп ќе излезе на соочување со Кремс од Австрија. Првата средба е програмата на 14/15 октомври, додека реваншот е на 21/22 октомври.

Кај дамите пак шампионот Ѓорче Петров ќе се соочи со црногорскиот состав Тиват, Куманово ќе ги одмери силите со Херцогенбуше од Швајцарија, додека Чаир за ривал го доби холандски Венло.

Првите натпревари  ќе бидат одиграни на 23/24 септември, додека реваншите се една недела подоцна.

Вардар доби германски предизвик во квалификациите за ЛЕ (ФОТО)

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни