Поврзете се со нас

Европски купови

Вардар доби германски предизвик во квалификациите за ЛЕ (ФОТО)

Објавено

на

Поранешниот македонски шампион, Вардар 1961 доби тежок ривал во квалификациите за пласман во групната фаза на Лигата на Европа на ЕХФ.

„Црвено-црните“ имаат пет можни противници, а го добија најтешкиот во името на бундеслигашот Рајн-Некар Левен.

Клубот од Манхајм е двократен германски првак кој претходнава сезона ја заврши на четвртото место на табелата во Бундеслигата зад Кил, Магдербург, Фуксе Берлин и Флензбург.

Првата средба ќе се игра на 26/27 август во Скопје, додека реваншите се на 2-3 септември.

 

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни