Поврзете се со нас

Македонија

Лазаров и Станковски се вратија во Работнички

Објавено

на

Тимот на Работнички одлучи да ги врати во своите редови талентираните Андреј Лазаров и Марио Станковски.

Раководството на Работнички реши да ги врати во Дебар Маало и да им даде нова шанса да се наметнат, покажат што знаат и умеат. Лазаров во минатиов период беше дел од Тиквеш и имаше одлична полусезона, додека Марио Станковски беше член на прволигашот Борец и покажа дека е суперталентиран напаѓач.

Воедно „романтичарите“ се фокусирани и на изнаоѓање на најдобро решение за тренерската позиција, поточно наследник на Ратко Достаниќ.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни