Поврзете се со нас

Македонија

„Лавовите“ заминаа на подготовки во Анталија (ФОТО)

Објавено

на

blank

Екипата на Македонија Ѓорче Петров главните подготовки за вториот дел од домашните предизвици ќе ги одрбаоти во Анталија, Турција.

Составот од Скопје тука ќе ја „бруси“ формата за битките кои престојат, а избраниците на Жикица Тасевски во периодот до 6 февруари ќе одиграат шест пријателски средби против Олександарија, Инхулетс, Минај, Монтана, ЦСКА 1948 и Олимпик Доњецк.

blank

Ѓорчепетровци во досегашниот преоден рок се засилија со Самир Фазли, Чарлстон Силва дос Сантос, Робсон Да Силва и Изет Ајрулаху.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни