Поврзете се со нас

Лига на шампиони

Ќе се слави до доцна во ноќта: „Комитите“ ги пречекаа играчите на Вардар пред хотелот во Келн (Видео)

Објавено

на

Вечерва и наредниве денови ќе се слави во Скопје, Македонија и пошироко низ Европа и светот, а причината за тоа е големиот успех на Вардар и освоената титула во Лигата на шампионите.

Веќе имаме луди сцени од пред хотелот во кој се сместени играчите и стручниот штаб, односно најверните навивачи ги пречекаа со песни и скандирања. Сигурно ќе се слави до доцна во ноќта, а како ќе биде кога вардарци ќе се вратат дома во Скопје… тоа наскоро ќе го дознаеме.

[fbvideo link=”https://www.facebook.com/rkvardar/videos/1089870611203376/” width=”500″ height=”400″ onlyvideo=”1″]

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни