Поврзете се со нас

Германија

Ќе игра таму каде што заслужува: Вердер се врати во Бундеслигата

Објавено

на

Тимот на Вердер Бремен ќе го гледаме во елитната германска конкуренција во наредната сезона.

По Шалке 04 и Вердер го потврди пласманот во Бундеслигата со денешниот трумф над Регензбург. Победата од 2-0 беше доволна за голема ерупција, радост на навивачите кои одново ќе можат да го гледаат својот клуб со најдобрите тимови во Германија.

Составите од Гелзенкирхен и Бремен ќе ги заземат местата на Арминија и Гројтер Фирт, додека за последното место ќе се борат Херта и Хамбургер пред кои се бараж мечеви закажани за 19 и 23 мај.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни