Поврзете се со нас

Лига на шампиони

Карачиќ смета дека одлуката е неправедна, Душебаев со поддршка за ЕХФ

Објавено

на

Одлуката на ЕХФ да ги прогласи најдобрите четири екипи од групната фаза за учесници на Ф4 турнирот во Келн разочара многу клубови и фанови, а во редовите на полски Виве Кјелце има поделени реакции.

Додека хрватскиот репрезентативец Игор Карачиќ искоментира дека одлуката на ЕХФ е неправедна, неговиот тренер Талант Душебаев го оправда потегот на европската федерација.

– Тотално неправедно, напиша Карачиќ на Инстаграм брзо по објавувањето на информацијата според која сезоната на Кјелце и официјално е завршена.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни