Поврзете се со нас

Свет

Јакимовски меѓу најефикасните, Вашингтон Стејт го суреди Стенфорд (ВИДЕО)

Објавено

на

Вашингтон Стејт на Андреј Јакимовски успеа да издвојува победа над Стемфорд од 79:62 во четвртфиналето на конференцискиот плејоф во НЦАА лигата.

„Кугарс“ имаат позитивни резултати со Стенфорд, па таа серија продолжи со сигурен триумф кој ги однесе Андреј и компанија на соочување со универзитетот Колорадо.

Македонскиот репрезентаитвец беше меѓу најефикасните кај Вашингтон со 13 поени и притоа собра 6 скока и украде 1 топка. Прв стрелец беше Џонс со 16 кошеви.

Колорадо е тим со кој „кугарс“ двапати се соочија сезонава, два дуели на кои двете екипи забележаа по една победа што значи не очекува супер неизвесна битка утре наутро од 03:30 часот.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни