Поврзете се со нас

Италија

Има идеја како да се запре напаѓачот: Навивач му подари мрежа на Ачерби за да го лови Халанд (ВИДЕО)

Објавено

на

foto: twitter.com/Inter

Интер и Манчестер Сити ќе се борат за трофејот во Лигата на шампионите, но иако има доста време до тој меч навивачите со нетрпение го очекуваат затоа што секој ден, секоја година не се игра во финале на елитно натпреварувања.

„Граѓаните“ ќе влезат како фаворити, а нивен најголем адут ќе биде Ерлинг Халанд кој има извонредна прва сезона во премиерлигашот.

На спротивната страна пак еден од играчите кој ќе се обиде да го запре е Франческо Ачерби кој од еден фан доби „оружје“ како да се справи со Норвежаенцот. Тој доби на подарок му даде мрежа за ловење на пеперутки што секако изнуди насмевки кај него.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни