Поврзете се со нас

Свет

Играч на Звезда имаше страшен пад по забивање, ја раскрвари главата и ја повреди раката (ВИДЕО)

Објавено

на

Црвена Звезда оствари убедлива победа над Панатинаикос (83-55), но овој триумф остана во сенка на повредата на Арон Вајт.

Новиот член на „црвено-белите“ тргна атрактивно да забие при една контра, тоа и успеа да го направи, но потоа следуваше стравичен пад при кој ја раскрвари главата, а настрада раката.

Според првиот информации се работи за скршеница што дефинитивно е голем пех за Звезда пред почетокот на сезоната.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни